Archive for Mart, 2013

Dışarıdan Alınan Sular Nelerdir ?

Dışarıdan Alınan Sular Nelerdir ?Merhaba su arıtma okurlarımız bugün sizler için dışarıdan alınan sular nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.İlk olarak sizlere kaynak suları hakkında bazı bilgiler vereceğiz.Çoban çeşmeleri olarak adlandırılan kaynak suları dünya sağlık örgütü tarafından yapılan açıklamaya göre kesinlikle şehir merkezlerine 100 ila 150 km arasında uzaklıkta olması gerekmektedir.Çünkü şehir kokusundan,pisliğinden ve buna benzer kimyasal atıklardan uzak olması gerekmektedir.Uzak olduğu için bu yüzden çoban çeşmesi denilmektedir.

İnsanların yoğun olarak bulunduğu ve topluluk olarak yaşanılan yerlerde sanayi kuruluşları ve buna benzer iş sahası olduğu için bu bölgelerde doğal kaynak sularının olması imkansızdır.Olsa dahi bu tür durumlar karşısında sular aşırı olarak kirlenmektedir.Bu yüzden kaynak suları tamamen denetimden uzak ve klorlanmış olmaması gerekmektedir.

Bu tür doğal kaynak sularının taşınması ve yerine getirilmesi biraz zordur.Tamamen doğal olduğu için plastik vb kaplarda taşınması ve büyük araçlar ile taşınması risklidir.Çünkü bu sular aksi durumlara karşı korumasız olduğu için kirlenme hızı daha fazladır.Yani mikroorganizmaların üreme aşaması daha hızlı olmaktadır.Kesinlikle bu suların yerinde kullanılması ve içilmesi gerekmektedir.

Eğer sizlerde bu durum karşısında evinize ve ya işyerlerinize su arıtma cihazları almak isterseniz bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.Sizler için en kaliteli ve en sağlıklı cihazları en uygun fiyatlara vermeye hazırız.

Filtreli Masajlı Duş Başlığı Hakkında

Filtreli Masajlı Duş Başlığı Hakkında

Merhaba ayyıldız su arıtma okurlarımız.Bugün sizler için filtreli masajlı duş başlığı hakkında bazı bilgilendirmelerde bulunmak istiyoruz.Son zamanların en çok satanlar arasına giren bu sistem hakkında biraz detaylı bilgiler vermek istedik sizlere.Gelen telefon üzerine en çok bizlere sorulan sorulara burada cevap vermek istiyoruz.İlk olarak sizlere faydalarından ve kullanımından bahsetmek istiyoruz.

Filtreli Masajlı Duş Başlığı Faydaları:

Suda bulunan katı maddelerin yok edilmesi sağlanarak cildin gözeneklerini açık tutmaktadır.

Suda bulunan katı maddeleri alarak saç diplerinin hava almasını sağlar.

Suda bulunan klorun yok edilmesi sağlanır.

Suda ki katı maddeleri yok ederek yumuşak bir su elde edilmesi sağlanır.

Yumuşak su olduğu için şampuanların vb ürünlerin daha fazla köpürmesini sağlar.Bu sayede daha temiz bir banyo yapmış oluruz.

Bebeklerimiz için en uygun bir su sağlar.Çünkü bu su yumuşak su olduğu için bebeklerimizin vücudunda tahrişe neden olmaz.

Cildimizde kuru sabun vs kalmasını engeller.

Filtreli Masajlı Duş Başlığı Kullanımı:

İlk olarak yapmanız gereken standart duş başlığınızı yerinden çıkarın ve yerine filtreli masajlı duş başlığını takınız.

Suyu bir kaç dakika açık bırakınız ve sonra kullanmaya başlayın.

İçerisinde bulunan filtre kullanıma bağlı olarak 8 ila 12 ay arasında değişmektedir.

Eğer sizlerde bu su arıtma hakkında bilgi almak isterseniz tek yapmanız gereken bizlerle iletişime geçmenizdir.Sizler için en kaliteli cihazları en uygun fiyatlara vermeye hazırız…

Su Arıtma Sisteminde Membran Seçimi

Su Arıtma Sisteminde Membran Seçimi

Merhaba ayyıldız su arıtma okurlarımız bugün sizler için yeni bir konu olan su arıtma sisteminde membran seçimi hakkında bazı bilgiler aktarmak istiyoruz.Son günler yapılan araştırmalarımız sonucunda her cihaz her filtreyi koyabiliriz mantığı ortaya çıkmaktadır.Bu fikir çok yanlış bir fikir olup kesinlikle hatalı bir durumdur.Her cihaza her çeşit filtre yerine asıl olan yöntem suların testi sonucunda uygun membran filtre koymak gerekmektedir.Kısacası suyun karakteristik özelliğine bağlı bir durumdur.

Eğer sularınızda çok fazla kum,çakıl vb katı maddeler bulunuyorsa bu durum karşısında filtre kalitesi çokta önemli değildir ama yinede çok kalitesiz bir membran filtre konulması yanlıştır.Ama sularınızda zararlı kimyasallar var ise özellikle arseniz vb kimyasallar bulunuyorsa kesinlikle bu duruma karşı koyabilecek bir membran filtre konulması gerekmektedir.

Kalite bakımından düşük ve çin mali bir filtre konulduğu zaman bu durum karşısında arseniğe geçit vermiş oluruz ve su arıtma cihazının hiç bir anlamı olmaz.Eğer sizler bu durum karşısında bilginiz az ise destek ve bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Sular İle Gelen Tehlikeler Nelerdir ?

suMerhaba ayyıldız su arıtma okuyucularımız bugün sizler için sular ile gelen tehlikeler nelerdir bunlardan bahsetmek istiyoruz.Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda özellikle sular ile gelen hastalıkların sonuçlarında ölümler gözlenmektedir.Birçok hastalığın sebebi olan suyun bu denli sonuçlara yol açması sonucunda gelişen teknoloji ile yeni ürünler üretilmeye başlanmıştır.Bu teknolojinin içerisinde su arıtma cihazları ortaya çıkmıştır.

Özellikle suda bulunan arsenik vb kimyasallar sonucunda ölümlere rastlanmış ve Türkiye’nin bir çok bölgesinde bu tür durumlar ile karşı karşıya kalınmıştır.Son olarak kütahya civarında bu hastalıklar özellikle görülmeye başlanmıştır.Kütahya belediyesi tarafından yapılan açıklamada sulardaki arsenik sebebiyle suların içilmemesi hakkına bilgiler verilmiştir.

Bizlerinde yaptığı araştırma sonucunda çok yüksek miktarda arsenik olduğu gözlemlenmiştir ve buna karşılık olarak su arıtma cihazları vermekteyiz.Sizler için en kaliteli cihazları en uygun fiyatlara vermekteyiz.Ve sizler için en uygun ödeme şekilleri sunmaktayız.Bu sayede hem aile bütçenizi korumakta olup hemde aile sağlığınızı ön planda tutmuş olacaksınız.

Arıtma Cihazlarının Faydaları

Arıtma Cihazlarının Faydaları
Merhaba ayyıldız su arıtma okuyucularımız bugün sizler için arıtma cihazlarının faydalarından bahsetmek istiyoruz.Eğer evinizde arıtma cihazları var ise zaten yararlarını kesinlikle biliyorlardır.Bu yüzden sizlere evinde olanlara değil olmayanlara bu konumuzu aydınlatmak amacıyla yazmak istedik.Bu tür cihazların hem sağlık açısından hemde ev ekonomisi açısından çok fazla faydaları bulunmaktadır.Bunları belirli başlıklarda sıralamak gerekirse

  • İlk olarak elektrik tasarrufu sağlamaktadır.Nasıl derseniz yumuşak su evdeki tüm makinelerini koruyarak daha az enerji sağlamaktadır.
  • Çamaşır ve bulaşık makinelerinizin daha az kireçlenmesi sağlamaktadır.
  • Ütü vb cihazlarda su yumuşak olduğu için daha az enerji harcamaktadır.
  • Buzdolabı gibi su harcaması yapan cihazları daha fazla korumaktadır.
  • Evinizde banyoda kullandığınız sular daha yumuşak olduğu için daha çabuk yıkanma ve şampuanların daha hızlı köpürmesini sağlamaktadır.
  • Tüm evinizin tesisatı korunmaktadır.Sular temiz olduğu için su borularına zarar vermemektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bir çok neden bulunmaktadır.Ama en önemlisi sağlık açısından daha önemlidir.Vücudumuza ve cildimizi koruyarak daha sağlıklı sular tüketmemizi sağlamaktadır.Eğer sizlerde evinize bu tür su arıtma cihazları taktırmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz…

Arıtma Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir.

Arıtma Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir.

Merhaba ayyıldız su arıtma okuyucularımız bugün sizler için arıtma sistemi seçerken nelere dikkat edilmelidir hakkında bir kaç bilgi vermek istiyoruz.Eğer evinize bu tür cihazları almaya karar vermiş iseniz ve hangi cihazı almaya karar veremedi iseniz sizlere bu cihazlar hakkında bazı bilgiler aktarımı yapmak istiyoruz.

İlk olarak su arıtma kelime anlamı olarak kirli ve içerisine kimyasal bulaşmış suların belirli aşamalardan geçerek yok edilmesi olayına denilmektedir.Bu cihazlar sayesinde temiz ve sağlıklı suları kolayca içebilmektesiniz.Eğer evinize dediğimiz gibi bu tür cihazlar alacaksınız ilk olarak üretim yeri hakkında bilgi almaya çalışın çin malı su arıtma cihazlarından uzak durmaya çalışınız.

Ayrıca cihazın filtre kalitesinden ve filtre kullanım süresi hakkında detaylı bilgiler almaya çalışınız kalitesiz bir filtre almanız durumunda filtre ömrü 3 aydan bile az sürdüğü zaman devamlı olarak filtre değiştirmek zorunda kalacaksınızdır.Buda sizi maddi olarak sarsacaktır.

Reverse Osmosis Hakkında Bilgilendirme

Reverse Osmosis Hakkında Bilgilendirme

Merhaba ayyıldız su arıtma okuyucularımız.Bugün sizler için reverse osmosis hakkında bilgilendirme yapmak istiyoruz.Reverse osmosis kelime anlamı olarak suyun belirli aşamalardan geçerek kirli ve içerisine kimyasal bulaşmış şebeke sularının daha sağlıklı bir şekilde arıtılması olayına denilmektedir.Kelime anlamı olarak ters ozmoz anlamına gelmektedir.Reverse osmosis suyun arıtılmasında kullanılan bir kelimedir ve kesinlikle bir marka değildir.Yukarıda dediğimiz gibi türkçe karşılığı ters ozmozdur.

Su arıtma cihazları ilk olarak yani son teknoloji üretilen 5 aşamalı su arıtma cihazlarıdır daha sonra isteğe bağlı olarak bu cihazlar 6,7,8,9, hatta 10 aşamaya kadar yükseltilmektedir.Bunlar dediğimiz gibi isteğe bağlı olarak filtreler eklenebilmektedir.

Eğer sizlerden evinize su arıtma almak istiyorsanız ve nasıl bir cihaz almak istediğinize karar veremediniz ise mutlaka bizlerle iletişime geçiniz.Sizler için en kaliteli su arıtma cihazlarını en uygun fiyatlara vermeye hazırız.Ayrıca sizler için kolay ödeme seçenekleri sunarak daha kolay ödeme yapmanızı sağlamaktayız.

Su Arıtma Cihazları Filtre Değişim Zamanları

Su Arıtma Cihazları Filtre Değişim Zamanları

Merhaba okurlarımız bugün sizler için su arıtma cihazları filtre değişim zamanları hakkında bazı kısa bilgiler vermek istiyoruz.Eğer evlerinizde su arıtma cihazları var ise ve hangi zaman zarflarında filtre değişimleri yapılması hakkında bilgi sahibi değilseniz sizlere bu konu hakkında bazı bilgilendirmeler yapmak istiyoruz.Bu tür cihazlar 5 aşamadan oluşur ve ilk 3 filtrenin aşağıda bulunan filtrenin değişme zamanları 6 ila 8 ay arasında değişmektedir.Bu süre zarfı kullanıma bağlı olarak kısalabilir yada uzayabilir.Günlük kullanım 30 litre civarında ise normal süre geçerli olmaktadır.

Yukarıda bulunan 4 filtre ise membran olarak tabir ettiğimiz filtrenin ömrü 2 senedir.Ve bu filtreyi mecburen 2 senede bir defa değiştirme zorunluluğu vardır.Bu filtre su arıtma cihazının en önemli filtresidir.Bu filtre kullanılamaz hale geldiği zaman şebeke sularını içmeye maruz kalırsınız ve cihaz arıtma işlemini maalesef yapamaz.

Son filtre olan tatlandırıcı filtre ise değişim süresi senede bir defa değişmesi gerekmektedir.Bu filtrede aynı şekilde kullanıma bağlı olarak değişmekte olup süre uzayabilirde kısalabilirde ama en fazla bir veya iki ay oynama yapmaktadır.Bu filtrenin içerisinde su arıtma yapması için doğal madenler bulunmaktadır ve suya tat vermektedir.

Aşağıda verdiğimiz tablo aracılığıyla filtre değişim zamanlarını takip edebilirsiniz.

Kapalı Kasa Pompalı Su Arıtma Cihazı

 

5 Aşamalı Su Arıtma Cihazları Hakkında

5 Aşamalı Su Arıtma Cihazları HakkındaMerhaba ayyıldız su arıtma kullanıcılarımız.Bugün sizler için 5 aşamalı pompalı su arıtma cihazları hakkında ve nasıl bir çalışma sistemleri var bunların hakkında bilgi vermek istiyoruz.Bu tür cihazların çalışma mantığında her zaman reverse osmosis mantığı bulunmaktadır.Reverse osmosis kelime anlamı ise ters ozmozdur.5 filtreden oluşan bu cihazlar ilk 3 filtre ile suyun içerisinde bulunan katı maddelerin yok edilmesi sağlanır.Bunlara örnek olarak tortu,pas,kum ve çakıl gibi malzemeler yok edilmektedir.Ayrıca belediyenin suyun içerisine katmış olduğu kloruda yok etmektedir.

Sonraki filtre 4 filtre ise membran olarak tabir ettiğimiz filtredir ve bu filtre ile suyun içerisinde bulunan kimyasal maddeler özellikle arsenik olarak belirttiğimiz kimyasal madde yok edilmektedir.Bu kimyasal maddeniz öldürücü özelliği bulunmaktadır ve suda azda olsa bulunmaktadır.Membran filtre su arıtma cihazının en önemli filtresidir.

Son filtre ise tatlandırıcı filtredir bu filtre suyun kendi tadını alması açısında kullanılmaktadır.Su arıtma ile tatlandırıcı içerisinde doğal mineraller bulunmaktadır ve bu mineraller özellik vererek suya etki etmektedir…

 

Su Arıtma Cihazları Resmi Satış Sitesi

Su Arıtma Cihazları Resmi Satış SitesiMerhaba arkadaşlar bugün tanıtımını yapmak istediğim bir site bulunmaktadır.Su arıtma kelime anlamı olarak suyun belirli aşamalardan geçerek daha sağlıklı sular elde edilmesi olayına denilmektedir.İlk olarak Amerikada üretilen bu cihazların asıl amacı deniz suyunun arıtılması amacıyla denizaltı kuvvetleri ve ayrıca nasa tarafından uzaya giden astronotların kullanması amacıyla üretilmiştir.Daha sonra gelişen teknoloji ile evlerimize kadar gelmiş bulunmaktadır.

Bu tür cihazların maalesef türkiye üretimi şimdilik bulunmamaktadır.Avrupa ,Amerika ve Tayvan üretimleri bulunmaktadır.Yurtdışında bu sistem reverse osmosis sistem olarak geçmektedir.Türkçe anlamı ise ters ozmoz anlamına gelmektedir.UNESCO tarafından mecburi olarak evlerde kullanılması gerektiği açıklanmıştır.Çünkü doğal kaynaklarımız yok olmakta ve buna bağlı olarak sularımız yok olmaktadır.

Bu sistemler ile sadece evinizde değil her an taşınabilir sistemler istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.Su arıtma cihazı ayrıca damacana suları ile karşılaştırıldığı zaman daha etkili bir sistem oldukları gözükmektedir.

12